Terms of Use
İşbu koşul ve şartlar, zaman zaman değişikliğe uğramaları muhtemel olmakla beraber, doğrudan veya dolaylı olarak (dağıtımcılar aracılığıyla) internet üzerinden, e-posta veya telefonla sunulan bütün hizmetlerimizi kapsamaktadır. İnternet sitemize girmek, sitemizde dolaşmak ve sitemizi kullanmak ve/veya bir rezervasyon yapmak suretiyle aşağıdaki koşul ve şartları (gizlilik sözleşmesi dahil) okumuş, anlamış ve kabul etmiş olduğunuzu teslim ve teyit etmektesiniz.
Bu sayfalar, bu sayfaların içerik ve altyapısı ile bu sayfalarda ve bu internet sitesi aracılığıyla sağlanan çevrimiçi tesis rezervasyon hizmeti ("hizmet”) Genceli.com.tr ("Genceli.com.tr", "bize", "biz" veya "bizim") mülkiyetinde olup Genceli.com.tr tarafından işletilmekte ve sağlanmaktadır ve aşağıda belirtilen koşul ve şartlar uyarınca sadece sizin kişisel, gayri ticari kullanımınıza tahsis edilmiştir.

1. Hizmetimizin Kapsamı
Bu internet sitesinde biz her türlü geçici konaklama tesislerine (örneğin oteller, moteller, hosteller ve oda & kahvaltı tesisleri, toplu olarak "tesis(ler)") odalarını rezervasyon için ilan edebilecekleri ve internet sitesinin ziyaretçilerinin benzeri rezervasyonlar yapabileceği çevrimiçi bir ortam sağlamaktayız. Genceli.com.tr aracılığıyla bir rezervasyon yapmak suretiyle, rezervasyonu yaptığınız tesisle doğrudan (kanunen bağlayıcı) bir sözleşme ilişkisine girmiş olacaksınız. Rezervasyonunuzu yaptığınız andan itibaren, rezervasyonunuzun ayrıntılarını ilgili tesise iletmek ve tesis adına size bir teyit e-postası göndermek suretiyle tesisle aranızda münhasıran bir aracı ehliyetiyle hareket edeceğiz.
Hizmetlerimizi yerine getirirken tebliğ ettiğimiz bilgiler tesisler tarafından bize sağlanan malumatı esas almaktadır. Hizmetlerimizi yerine getirirken makul ölçülerde kabiliyet ve itina gösteriyor olmamıza rağmen, bütün bilgilerin hatasızlığını, eksiksizliğini ve doğruluğunu tahkik ve taahhüt edemediğimiz gibi (bariz kusurlar ve dizgi yanlışları dahil) herhangi bir hatadan; (internet sitemizdeki muhtemel (geçici ve/veya kısmi) arıza, onarım, iyileştirme veya bakım çalışmaları ya da diğerlerinden kaynaklanan) herhangi bir kesintiden; kusurlu, yanıltıcı veya gerçek dışı bilgilerden veya bilgilerin iletilmemesinden sorumlu tutulmamız mümkün değildir. İnternet sitemiz, sitede yer alan herhangi bir tesisin kalitesini, hizmet düzeyini veya puanını tavsiye ve tasdik etmediği gibi, bu şekilde de değerlendirilmemelidir.
Hizmetlerimiz sadece kişisel ve gayri ticari kullanıma açıktır. Bu nedenle internet sitemizde sunulan içeriğin veya bilginin, yazılımın, ürün ve hizmetlerin herhangi bir ticari veya rekabetçi faaliyet ya da amaçla tekrar satılması, derin bağlantıyla işaret edilmesi, kullanılması, kopyalanması, izlenmesi (örn. örümcek, kazıma) görüntülenmesi, indirilmesi veya çoğaltılması yasaktır. 

2. Gizlilik
Genceli.com.tr mahremiyetinize özen gösterir. Daha fazla bilgi için gizlilik politikalarımızı göz atınız.

3. Kredi kartı
Uygun ve müsaitse belirli konaklama tesisleri rezervasyonların rezervasyon sırasında güvenli online ödeme yoluyla doğrudan ödenmesi fırsatını sunar (bankanızın sunduğu ve desteklediği ölçüde). Belirli fiyat ve fırsatlar söz konusu olduğunda rezervasyon yaptıktan ve onaylandıktan sonra kredi kartınızın ön provizyona veya (bazen iade seçeneği olmaksızın) tahsilata tabi tutulabileceğini dikkate alınız. Lütfen rezervasyonunuzu yapmadan önce oda bilgilerini derinlemesine kontrol etmek suretiyle benzer koşullar olup olmadığını tespit ediniz.
Kredi kartı sahtekarlığı veya kredi kartınızın üçüncü şahıslar tarafından izinsiz kullanımı halinde çoğu banka ve kredi kartı şirketi riski üstlenmekte ve sahtekarlık veya suistimalden doğan zararı karşılamakta olmasına karşın, bu taahhüt zaman zaman bir muafiyete (genellikle 50 euro (veya yerel para biriminiz cinsinden eşdeğeri) seviyesinde) tabi olabilmektedir. İnternet sitemizde yaptığınız bir rezervasyondan kaynaklanan izinsiz işlemler yüzünden kredi kartı şirketinizin veya bankanızın bu miktarı sizden tahsil etmesi halinde size toplam 50 euro'ya (veya yerel para biriminiz cinsinden eşdeğeri) kadar ödeme tarafımızdan yapılacaktır. Zararınızı tazmin edebilmemiz için sahtekarlığı kredi kartı sağlayıcınıza (ilgili kurumun raporlama kural ve prosedürlerine uygun olarak) bildirdiğinizden emin olunuz ve bizimle derhal iletişime geçiniz (info@genceli.com.tr). E-postanızın konu satırına ‘kredi kartı sahtekarlığı’ ibaresini ekleyiniz ve tahsil edilen muafiyet tutarına dair kanıtınızı bize iletiniz (örneğin kredi kartı şirketinin koşulları). Bu tazminat, kredi kartı ile genceli.com.tr’in güvenli sunucusu üzerinden yapılan rezervasyonlarda ve güvenli sunucuyu kullanırken kredi kartınızın size ait olmayan bir hata yüzünden izinsiz kullanımı durumunda geçerli olur.

4. İptal
Bir tesiste rezervasyon yapmak suretiyle, ilgili tesisin iptal ve rezervasyonu kullanmama durumlarında uygulanan koşullarına ve dahi tesisin sunduğu hizmet ve/veya mallar dahil kalışınız süresince rezervasyonunuza uygulanabilecek, (temin ile ilgili) ilave koşul ve şartlara tabi olduğunuzu teslim ve tasdik edersiniz (tesislerin temin ile ilgili koşul ve şartları ilgili tesislerden öğrenilebilir). Tesislerin iptal ve rezervasyon kullanılmaması durumunda uyguladıkları genel koşullar internet sitemizdeki tesis bilgi sayfalarında ve teyit için gönderilen e-posta iletisinde yer aldığı gibi rezervasyon işlemi sırasında da tekrar edilmektedir. Belirli fiyat ve özel fırsatların iptal veya değişikliğe elvermediğine dikkat ediniz. Lütfen rezervasyonunuzu yapmadan önce oda ayrıntılarını derinlemesine kontrol etmek suretiyle böyle koşullar olup olmadığını tespit ediniz. 

Rezervasyonunuzu gözden geçirmek, değiştirmek veya iptal etmek için, teyit için gönderilen e-posta iletisinde açıklanan talimatları uygulamanız gerekmetedir. Tesisin iptal ve rezervasyon kullanmama koşulları, (ön) ödeme uyarınca iptaliniz için sizden cezai ücret tahsil edilebileceğini veya (ön) ödemesi yapılmış miktarlar için geri ödeme alamayabileceğinizi dikkate alın. Rezervasyonunuzu yapmadan önce tesisin iptal, (ön) ödeme ve rezervasyon kullanmama koşullarını dikkatle okumanızı ve ilgili rezervasyon uyarınca kalan ödemelerinizi zamanında yapmayı unutmamanızı tavsiye ederiz.

5. Diğer haberleşme şekilleri
Rezervasyonu tamamladığınız takdirde, (i) sizi gideceğiniz yer hakkında bilgilendirmek, rezervasyonunuz ve gideceğiniz yer ile ilgili belirli bazı bilgi ve fırsatları bildiren e-postayı almayı kabul etmiş olursunuz. Sizinle iletişim kurma biçimlerimizle ilgili daha fazla bilgi için lütfen gizlilik politikamıza bakın.

6. Sıralama ve Konuk Değerlendirmeleri
İnternet sitemizde tesislerin varsayılan sıralaması 'tarafından önerilen' (veya benzer bir biçimdedir) (bu "Varsayılan Sıralama"dır). Kolaylık için tesis sıralamasında farklı değerlendirme yolları da sunuyoruz. Varsayılan Sıralama'nın tamamen otomatik bir sıralama sistemiyle (algoritma) gerçekleştiği ve birden fazla kritere dayalı olduğunu lütfen unutmayın.
Tamamladığınız konuk değerlendirmesi (a) yalnızca tesisin hizmet (düzeyi) ve kalitesi hakkındaki görüşünüzü (muhtemel) müşterilerle paylaşmak amacıyla internet sitemizde ilgili tesisin bilgi sayfasına yüklenebilir, ve (b) Genceli.com.tr tarafından ve takdirinde (tamamen veya kısmen), Genceli.com.tr’in sahip olduğu, sunduğu, kullandığı veya kontrol ettiği sosyal medya platformları, bültenler, özel promosyonlar, uygulamalar, başka kanallar veya internet sitesinde kullanılıp, yerleştirilebilmektedir. Tamamen kendi takdirimize bağlı olarak değerlendirmeleri tanzim etme, reddetme veya silme hakkımızı muhafaza ederiz. 

7. Feragatname
İşbu koşul ve şartlar beyanında işaret edilen sınırlamalara tabi olmak suretiyle, ve yasaların izin verdiği ölçüde, münhasıran hizmetlerimizle ilgili mükellefiyetlerimizi tam anlamıyla yerine getiremememiz neticesinde tarafınızın karşılaştığı, karşıladığı veya maruz kaldığı doğrudan zararlardan, teyit için gönderilen e-posta iletisinde işaret edildiği üzere (ister bir, ister bağlantılı bir dizi olay olsun) rezervasyon toplam tutarınıza eşit bir toplam tutarın tazmininden sorumlu olacağız.
Ancak ne biz ne de siteyi ve içeriğini yaratmak, desteklemek, lanse etmek veya başka bir şekilde kullanıma sunmakla iştigal eden sorumlularımız, yöneticilerimiz, çalışanlarımız, temsilcilerimiz, bağlı kuruluşlarımız, iştirakimiz olan şirketler, dağıtıcılarımız, iştirak (dağıtım) ortaklarımız, lisans sahiplerimiz, aracılarımızdan herhangi biri, yazaların izin verdiği ölçüde; a) herhangi bir cezai, özel, vasıtalı veya dolaylı kayıp veya zararlar, herhangi bir üretim kaybı, kar kaybı, sözleşme kaybı, iyi niyet ve itibar kaybı veya bunlara ziyan gelmesi, tazminat hakkının kaybı b) internet sitemizde sunulan (tasviri) tesis bilgileriyle (fiyatlar, kontenjan ve derecelendirme dahil) ilgili herhangi bir hata c) tesisin veya ortaklarının yerine getirdiği hizmetler ve sunduğu mallar d) internet sitemizin kullanımı, kullanılamaması veya gecikmesi neticesinde, bundan kaynaklanan veya bulunla ilgili olarak tarafınızın karşılaştığı, maruz kaldığı veya karşıladığı (doğrudan, vasıtalı veya dolaylı, veya cezai) zararlar, kayıplar veya maliyetler, veya e) her türlü (kısmi) iptal, çifte rezervasyon, grev, mücbir sebep ya da ihtiyarımızda olmayan herhangi başka bir olay dahil olmak üzere, tesise veya herhangi bir ortağına ait veya (tamamen veya kısmen) ürün ve hizmetleri internet sitemiz üzerinden veya yoluyla sunulan, pazarlanan tesise veya ortaklarına (çalışanlarına, yöneticilerine, görevlilerine, aracılarına, temsilcilerine veya iştiraki şirketlere) atfedilebilecek (kanuni) fiiller, hatalar, ihlaller, (ağır) ihmaller, kasti suistimal, kusurlar, adem-i ifa, yanlış beyanlar, haksız muamele veya kusursuz sorumluluğa bağlı her türlü (kişisel) yaralanma, ölüm, mülki zarar, veya tarafınızın karşılaştığı, maruz kaldığı veya karşıladığı diğer (doğrudan, vasıtalı, özel, dolaylı, veya cezai) zararlar, kayıplar veya maliyetlerden mesul tutulamayız.

8. Fikri mülkiyet hakları
Aksi belirtilmediği sürece hizmetlerimiz için gereken, veya internet sitemizde sunulan veya internet sitemiz tarafından kullanılan yazılımlar ve internet sitemizdeki içeriğin ve bilgilerin ve malzemenin fikri mülkiyet hakları (telif hakları dahil) Genceli.com.tr’e aittir.
Genceli.com.tr hizmetin sunulduğu websitesinin (konuk değerlendirmeleri ve çevirisi yapılmış içerik de dahil) tüm hakları, ismi ve (tüm fikri mülkiyet haklarıyla) (altyapı da dahil olmak üzere görüntü ve tarzı gibi) siteyle ilgili her şeyde hak sahibidir ve bunların hiçbiri kopyalanamaz, alınamaz, (hyper/deep) bağlantı verilemez, yayınlanamaz, promosyonu yapılamaz, pazarlanamaz, entegre edilemez, faydalanılamaz, başka bir şeyle birleştirilemez veya içeriği (çeviriler ve konuk değerlendirmeleri de dahil) veya markası yazılı iznimiz olmadan başka şekillerde kullanılamaz. (Çevirisi yapılmış) İçeriğimizi (konuk değerlendirmeleri de dahil) kullanmanız (tamamını veya bir kısmını) veya başka şeylerle birleştirmeniz ya da websitesinde veya (çevirisi yapılmış) içerik veya konuk değerlendirmeleri üzerinde fikri mülkiyet hakkı üstlenmeniz halinde tüm bu fikri mülkiyet haklarını işbu yazıda belirtildiğince Genceli.com.tr’e devretmek, aktarmak ve vermeyi kabul edersiniz. Kanunsuz bir kullanım veya yukarıda bahsedilen fiil ve davranışların gerçekleştirilmesi fikri mülkiyet haklarımızın (telif ve veritabanı hakları dahil) önemli ölçüde ihlali anlamına gelir. 

9. Genceli.com.tr hakkında
Hizmetlerimizin tamamının sağlayıcısı Genceli.com.tr, Türkiye kanunları uyarınca kurulmuş özel bir sınırlı sorumlu şirkettir ve merkezi Atatürk Bulvarı No: 20 Maşallah İşhanı,Kat 4. Aksaray / İstanbul adresinde konuşlanmış olup, A-8025 üye numarası ile TURSAB üyesi A sınıfı bir turizm acentasıdır. 
 
LOGIN FORM