Ülke Seçiniz :  
Suudi Arabistan
Suudi Arabistan

Suudi Arabistan Konsolosluğunun istemiş olduğu belgeler aşağıdaki gibidir. 
 
*2 Adet vesikalık resim. ( Yeni çekilmiş ve en az 6 aylık olması gerekiyor. )
 
*Pasaport ( Varsa eski pasaportlar. Geçerli olan pasaportun en az 6 ay geçerli olması gerekiyor. Eski pasaportlara vize verilmiyor. Çipli pasaport olması gerekmektedir. Vize alınacak pasaportta en az 2 adet boş vize sayfası olması gerekmektedir.  )
 
*Dilekçe ( Firma antetli kağıdına yazılmış kaşeli ve imza sirküsünde yetkisi olan birikişi tarafından imzalı olması gerekiyor. Dilekçenin Ticaret odası tarafından onaylatılması gerekmektedir. ) (İstanbul dışından başvuru yapacak şirketlerin bağlı bulundukları il Valiliğinden de  dilekçelerini tasdik yaptırmalarını istemektedir. )
 
*Yetki yazısı ( Firma antetli kağıdına yazılması gerekmektedir. Örnek ektedir. )
 
*Davetiye ( Dış işleri bakanlığından onaylı olması gerekmektedir.Mail olur. ) – Vize müracaatında bulunacak olan bayanların daveiyelerinin mutlaka Suudi Arabistan Dış Işleri bakanlığından olması gerekmektedir.
 
* Vize başvurusunda bulunacak olan bayanlar eğer evli ise mutlaka eşlerinden noterden muvafakat name almaları gerekmektedir.
 
*S.Arabistan’daki firmanın ticaret sicil onayı ( Örnek ektedir. )
 
*İş sözleşmesi ( İki firma arasında yapılan bir evraktır. Bu evrağın orjinali isteniyor. Sözleşme içeriğinde  iki firmanında kaşe ve imzasının bulunması gerekmektedir. Örnek ektedir. )
 
*Uçak rezarvasyonu
 
*Ssk giriş bildirgesi firma kaşeli ve imzalı
 
*Son 3 Aylık maaş bordosu firma kaşeli ve imzalı
 
*Nüfus Cüzdan fotokopisi*Diploma orjinali veya noter tastiklisi
 
*Elektronik olarak doldurulmuş ve çıktısı alınmış vize başvur form
 
* Not:Parantez içindeki açıklamaları lütfen dikkate alınız.
 
 S.ARABİSTAN KONS. CUMA GÜNLERİ BAŞVURU KABUL ETMİYOR    S.ARABİSTAN  KONSOLOSLUĞU ESKİ TİP PASAPORTLARA VİZE VERMEMEKTEDİR. PASAPORTUN MUHAKKAK  YENİ TİP CİPLİ PASAPORT OLMASI GEREKİYOR

 Başvuru Bölgeleri

İstanbul’a bağlı olan Bölgeler : Vize başvurularında dikkat ettikleri Suudi Arabistan’daki firmadan gelen davetiyenin hangi İldeki Konsolosluk dikkatine geldiğine önem vermektedirler.

Konsolosluk İletişim Bilgileri

Suudi Arabistan İstanbul Konsolosluğu İletişim Bilgileri

Konaklar Mah. Çamlık Cad. Akasyalı Sok. No:6 4.Levent / İstanbul
Telefon : +90 212 281 91 40
Faks      : +90 212 274 99 95

Çalışma Saatleri

Pazartesi
: 09:30 - 11:00
Salı
: 09:30 - 11:00
Çarşamba
: 09:30 - 11:00
Perşembe
: 09:30 - 11:00
Cuma
: 09:30 - 11:00
 

Suudi Arabistan Büyükelçiliği İletişim Bilgileri

Turan Emeksiz Sok. No: 6 Gaziosmanpaşa / Ankara
Telefon : +90 312 468 55 40
Faks      : +90 312 427 48 86

Çalışma Saatleri

Pazartesi
: 09:30 - 11:00
Salı
: 09:30 - 11:00
Çarşamba
: 09:30 - 11:00
Perşembe
: 09:30 - 11:00
Cuma
: 09:30 - 11:00
 

Önemli Duyurular

Suudi Arabistan Konsolosluğu; şirkette çalışan kişinin görev unvanının dilekçede doğru olarak belirtilmesini şart koşmaktadır. Örneğin; Finans Müdürü, IT Müdürü, Elektrik Mühendisi ( özellikle mühendislerin hangi branş mühendisi olduğunun belirtilmesi önemlidir. )

Konsolosluk, genel müdür unvanını sadece, imza sirküsünde imza yetkisi olan kişiler için kullanılmasını ve gelen davet yazısında belirtilen görev adı ile dilekçede belirtilen görev adının birbiri ile aynı olması gerektiğini belirtmektedir. Örneğin gelen davetiyede kişi için "Satış Müdürü” unvanı kullanılıyorsa; dilekçe de de o kişi için Satış Müdürü unvanının kullanılması gerekmektedir.
Yukarıda belirtilen detaylar dışındaki evraklar ile yapılan başvurular, konsolosluk tarafından işleme alınmayacaktır.

Suudi Arabistan Konsolosluğu, vize başvurusu esnasında, kişinin diplomasının aslını veya noter tasdiklisini istemeye başlamıştır. Konsolosluk, Suudi Arabistan ile Türkiye’deki firma arasında yapılan geçici iş sözleşmesinde, iki firmanın da kaşesini görmek istemektedir.

Vize başvurusu yapacak olan kişiler, davetiyelerini çalıştığı firmanın Suudi Arabistan’daki temsilciliğinden almaları gerekmektedir. Çalıştığı kurum dışındaki bir firmadan davetiye alınacaksa, Suudi Arabistan’ın Dışişleri Bakanlığı’ndan onaylı olması gerekmektedir. Kendi firmalarından alınacak davetiye, Ticaret Odası’ndan onaylı olabilir.

Suudi Arabistan Konsolosluğu 02.06.2011 tarihi itibari ile eski tip pasaportlara vize vermemektedir. Vize müracaatlarının kesinlikle yeni tip olan çipli pasaport ile başvuru yapılması gerekiyor.

 
LOGIN FORM